Cilt Bakımı – Güzelliğin En Hızlı Yolu

Stresli iş yaşamı, kalabalık şehir hayatı ve kirliliğin, cildimiz üzerindeki olumsuz etkileri, uzun yıllardan beri biliniyor. İlerleyen yaşlarda vücudun kolojen üretiminin azalması gibi faktörler de bu olumsuz dış faktörlere eklenince, cildimiz canlılığını kaybedip kırışıklıklara teslim oluyor.

Cildimizi bütün bu olumsuzluklara karşı koruyup, yaşlanmanın olumsuz etkilerini geciktirmekte çok güçlü bir destekçimiz var: Cit Bakımları!

Unutmayın! En değerli giysimiz, gerçekten de cildimiz!

CİLT BAKIMI – GÜZELLİĞİN EN HIZLI YOLU

Cilt bakımı, düzenli aralıklarla bir uzman tarafından profesyonel ürünlerle ve cildin ihtiyaçlarına uygun yapılması gereken derinlemesine bir bakım işlemidir.

Düzensiz uyku, sigara ve alkol tüketimi, aşırı stres ve yorgunluk, ani hormon değişimleri, hava kirliliği, yetersiz sıvı tüketimi, aşırı yağlı yiyeceklerin tüketilmesi gibi sorunlar nedeniyle cilt erken çöküntüye uğrayabilir. Düzenli aralıklarla yapılacak cilt bakım uygulamaları, yaşlanmaya ve cildin deformasyonuna karşı alınabilecek en etkili yöntemdir.

Cilt bakımı cilde ışıltılı, genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmakla beraber, kullanılan ürünlerin içeriğine göre ciltteki bazı hafif dereceli sorunlarda da faydalı olabilmektedir. Mesela kuru cilt yapısına sahip kişilerde nemlendirme, yağlı cilt tiplerinde, yağ üretimini dengeleme, hassas cilt yapılarında yatıştırma gibi etkiler göstermektedir. Bunun yanı sıra genişlemiş olan gözenekleri hafifletir ve cilt üzerinde gençleştirici etki sağlar.

Cilt bakımı yapılırken yüze yapılan masaj, bakım yapılan kişiyi rahatlatır, bakım sırasında cilde uygulanan bakım ürünleri bir yandan aromaterapi etkisi gösterirken, bir yandan da hoş ve hafif kokuları sayesinde kişide mutluluk hissi uyandırır. Cilt bakım uygulaması sakin bir ortamda yapılır, amaç uygulama yapılan kişinin günlük hayatın stersinden ve sorunlarından uzaklaşarak, sakin, dingin ve mutlu hissetmesini sağlamaktır.